Reprezentačné priestory

Združenie Podnikateľov Číny, Hong Kongu a Slovenska si vybralo Kaštieľ Dezasse ako miesto reprezentačných stretnutí podnikateľov. Tu sa členovia združenia stretávajú v Business Clube Dezasse a rokujú o možnostiach rozvoja obchodných vzťahov medzi Čínou, Hong Kongom a Slovenskom. Spolupráca týchto strán nadväzuje na historickú Hodvábnu Cestu, ktorá bola hlavným obchodným pojmom vzájomnej prosperity medzi Čínou a Európou. Zámerom je umožniť slovenským podnikateľom vstup na čínsky trh, nájdenie investora pre svoje podnikateľské zámery a pre Čínskych investorov a podnikateľov byť vstupnou bránou na európsky trh.

Nové perspektívy spolupráce

Po roku spoločnej komunikácie sa podarilo v Guangzhou zorganizovať stretnutie ZPCHS s predstaviteľmi Európsko-americkej komory obchodu a priemyslu (EAcham). Stretnutie s Komorou bolo veľmi dôležité, nakoľko závery stretnutia a podpísanie dohody vytvorili novú perspektívnu spoluprácu so Slovenskom a samotnou Európou. Podpisom dohody bol položený základný kameň pre slovensko-čínsku spoluprácu. Vďaka spoločnému úsiliu v uplynulom roku sa nakoniec deklaroval význam tohto stretnutia, na ktorom podpredsedníčka pani Gao a predseda ZPCHS Jozef Pekarovič podpísali dohodu o spolupráci.

EAcham a ZPCHS sa budú snažiť spoločne napredovať v budovaní mostu medzi Čínou a Slovenskom, ktorý podporuje podnikanie a obchodné výmeny v rámci projektu One Road One Belt. Ako povedal prezident združenia: “Dnes je priateľstvo tou najdôležitejšou vecou. Či už projekt uspeje alebo nie, priateľstvo pretrvá navždy.”

Pán Lisický, viceprezident združenia, k tomu uviedol: “Tento deň je splnenie jedného ťažkého roka plného stretnutí a vyjednávaní. Dnešné rokovanie je o vytváraní dôvery medzi oboma stranami a môžme ho považovať ako začiatok úzkej spolupráce.” Ďalšie stretnutie s EAcham bude na Slovensku. Združenie plánuje uskutočniť konferenciu venovanú téme rozvíjania obchodných vzťahov medzi Čínou a Slovenskom pričom môžeme rátať s účasťou EAcham na konferencií.

V prípade, že zvažujete rozširovanie svojich podnikateľských aktivít do Číny a aktivity združenia vás oslovujú, staňte sa členom ZPCHS.

Aké služby môžete využívať

  • podnikateľsko-právne zastupovanie
  • prekladateľsko tlmočnícke služby
  • zabezpečenie lekárskej starostlivosti
  • transportné služby
  • povolenia na pobyt
  • organizácia eventov
  • propagácia spoločnosti
  • zabezpečenie ubytovania
  • sprostredkovanie stretnutí s vybraným partnerom
  • prenájom priestorov

Ako sa stať členom
Členom sa môže stať každý po zložení členského poplatku 800 € / rok.

Ako sa s nami spojiť
Máte nejakú otázku alebo chcete nás osloviť na spoluprácu?
Návštevu v našej kancelárii je potrebné dohodnúť dopredu.
Ďakujeme za pochopenie.

Bratislava
Rožňavská 5338/22, 82104
sekretariat@zpchs.sk
+421 907 654 104

Guangzhou
Shen Zhen 3, Building 2211,
Futian District, Century Center, Shen Zhen, Guangzhou
lisicky@zpchs.sk

Hong Kong
Flat/Rm 05-C2, Blk 1,
12/F Silvercord, 30 Canton Road, Tsim Sha Tsui, Kowloon
wong@zpchs.sk